Усереднення диференційних рівнянь руху суднового комплексу при прямому курсі судна
DOI:
https://doi.org/10.18524/2519-206x.2017.1(29).135731Ключові слова:
усереднення, диференціальні включення, ГРК, множина допустимих керуваньАнотація
У статті розглядається можливість застосування схеми повного усереднення до задачі керування судновим комплексом. Вперше модель цього типу була описана Небесновим В. І., Плотніковим В. А. і Кузюшіним Ф. Я. для судна з гвинтом регульованого кроку, що дозволяє управляти рухом судна тільки за допомогою зміни ступеня розвороту лопаті, не змінюючи режим роботи двигуна. У статті застосована схема повного усереднення для задачі управління судновим комплексом при прямому русі судна з деякою кутовою та лінійною швидкістю в умовах регулярного хвилювання. Побудована множина оптимальних керувань усередненої задачі. Застосовуючи схему усереднення, вдалося апроксимувати множину допустимих керувань усередненої системи множиною меншої розмірності з описом його в явному вигляді, що значно зменшує обсяг обчислень.Посилання
Nebesnov, V. I., Plotnikov, V. A. & Kuzyushin, F. Ya. (1974). Optimalnoe upravlenie VRSh na volnenii, Moscow: Pischevaya promyishlennost, 87 p.
Plotnikov, V. A., Plotnikov, A. V. & Vityuk, O. N. (1999). Differentsialnyie uravneniya s mnogoznachnoy pravoy chastyu, Odessa: Astroprint, 356 p.
Salmin, V. V., Ishkov, S. A. & Starinova, O. L. (2006). Metodyi resheniya variatsionnyih zadach mehaniki kosmicheskogo poleta s maloy tyagoy, Moscow: Izd-vo SNTs.
##submission.downloads##
Опубліковано
2017-06-18
Номер
Розділ
Математика та механіка
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Дослідження в математиці і механіці
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).