Критерії керованості з множини початкових станів на термінальну множину для лінійних дискретних систем
DOI:
https://doi.org/10.18524/2519-206x.2018.1(31).134620Ключові слова:
дискретні системи, керованість, керування, функція керованостіАнотація
Розглядаються умови керованості для лінійних нестаціонарних дискретних систем з множини початкових станів на термінальну множину. Введено означення трьох видів керованості: з множини в множину; зі всієї множини початкових умов на термінальну множину; з множини початкових умов на всю термінальну множину. Для кожного з них побудовано функції керованості, обгрунтовано необхідні і достатні умови керованості, а також наведено відповідні приклади.Посилання
Katsuhiko Ogata (1995). Discrete-Time Control Systems. University of Minnesota, 760 p.
Krabs W., Pickl S. (2010). Dynamical Systems: Stability, Controllability and Chaotic Behavior. Springer, 249 p.
Blagodatskikh V. I. (1977). Zadacha upravlyaemosti dlya lineynykh sistem [Controlability problem for linear systems]. Trudy MIAN, vol. 143, pp. 57-67.
Blagodatskikh V. I. (2001). Vvedenie v optimalnoe upravlenie [Introoduction to Optimal Control]. Moscow, "Vysshaya shkola", 239 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
2018-06-01
Номер
Розділ
Математика та механіка
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Дослідження в математиці і механіці
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).